Nový Dust II

dust2_painting

Další mapou z CS:GO poslanou na vylepšovací kúru se před nějakou dobou stal legendární Dust II. Ode dneška se v beta verzi CS:GO můžete na vlastní oči podívat, co se změnilo. Tady v článku si ukážeme několik obrázků a přihodíme k nim komentář vývojářů.

 

Dust II je dost možná nejdůležitější mapou Counter-Striku a už od jejího původního vydání jde o světoznámou klasiku. Novou verzi jsme tedy připravovali tak, aby zůstala zachována hratelnost mapy, ale zároveň bylo vyřešeno několik menších problémů. Konkrétně bylo našimi cíli:
- Zlepšit čitelnost hráčů na celé mapě
- Zlepšit pohyb po mapě a také zlepšit kryty
- Aktualizovat vzhled na úroveň ostatních vylepšených map

 

Místo pro bombu B – kasba

V tunelech (neboli „katakombách“) vedoucích k místu pro bombu B jsme se rozbitou střechou nad nimi zbavili několika příliš tmavých míst. Přímo na bodu jsme pak o trochu posunuli rozbité auto, aby bylo snazší se kolem něj pohybovat. Díra ve zdi (takzvané „okno“) byla rozšířena a lešení za ní prošlo zjednodušovací kúrou, aby už Vašim granátům nestály v cestě otravné trubky. Navíc jsme mimo mapu přesunuli několik stožárů elektrického vedení, čímž jsme snížili počet rušivých prvků. Nikoli však na úkor vizuální atraktivity.
dust2_b_kasbadust2_katy

 

Místo pro bombu A – hotel

Tmavá vrata na místě pro bombu A byla odstraněna, aby došlo ke zlepšení čitelnosti obránců a útočníci mohli lépe mířit granáty. Také jsme odebrali okapy, které ztěžovaly nakukování za roh.

Z vraků aut u místa pro bombu A se stalo jedno auto, kolem něhož je teď jednodušší projít. Zkušení hráči už se tak nemusí bát, že se tady zaseknou a nováčci zase ocení uhašení neškodného (ale zrádně vypadajícího) ohníčku. Navíc bylo uklizeno harampádí povalující se kolem. Místo něj jsou teď na ulici různé statické objekty jako kameny nebo trávy.
dust2_bomb_adust2_short

 

Střed

Prostřední část mapy čekaly změny nasvícení. Převážně campeři v tmavém rohu spodních tunelů mají nově smůlu.

Krom toho bylo upraveno několik dalších tmavých vchodů a ze „shortu“ zmizely dveře se zídkami po obou stranách. Menší počet výklenků by pak měl obecně zlepšit přehlednost mapy.
dust2_mid_odtdust2_mid

 

Vzhled

Zatímco hratelnost Dustu II nestárne, na vzhled bylo potřeba sáhnout. Místo pro bombu B se tak změnilo na starou kasbu procházející rekonstrukcí a z místa A se stal hotel Aurore. Rozlišení textur po celé mapě bylo zčtyřnásobeno a všechny objekty inspirované severní Afrikou jsou nyní k dispozici i komunitním tvůrcům map. Špatnou zprávou je snad jen demolice dvou pizzerií. Místo nich však naleznete dvě ordinace zubařů. Shoda náhod? Kdo ví.
dust2_t_start

 

Teroristé

Nechvalně známá „Leet Krew“, teroristická buňka Dustu II původně pojmenovaná „Durah Cell“, byla aktualizována společně se svojí domovinou. Modely jejích členů jsou sice nově ve vyšším rozlišení a vylepšené pro snazší identifikovatelnost a jednotnější vzhled, nicméně touha po ovládnutí světa za každou cenu jim zůstala. Pozornější hráči si pak jistě všimnou, že někteří z těchto teroristů jsou častými návštěvníky místního kadeřnictví.
dust2_new_tblack_and_white