Source 2 pro CS:GO a nová
operace v létě

csgo_s2_china

Čína má sice kvůli komunismu do ráje daleko, ale jednu výhodu tamní režim ve spojení se značně rozsáhlou hráčskou základnou asi má – Valve si netroufne Číňany moc rozladit a dokonce jim dává informace dřív než zbytku světa.

Dnes jsme se tak z prezentace CS:GO pro Čínu dozvěděli o dost důležitých budoucích věcech.

 

1. CS:GO se dočká aktualizace na engine Source 2. Momentálně na něm jede Dota 2 a výsledkem je optimalizovanější zážitek pro větší spektrum hardwaru. Navíc to celé lépe vypadá. Nutno však podotknout, že Source 2 nepoužívá fyzikální engine Havok, ale Rubikon, což bude teoreticky znamenat jiné chování například granátů.

2. Společně s enginem Source 2 by mělo rozhraní hry přejít na Panorama UI. V Dotě to znamenalo možnost jednodušší customizace rozhraní, v CS:GO může klidně dojít i na úplné překopání (jako v Dotě nedávno také, ale hned se Source 2 to nebylo).

3. Další operace toto léto. Člověk by řekl, že operace do CS:GO jsou jednoduché prachy pro Valve a je to pravda, takže kde se to fláká? No nic, v létě se snad už konečně dočkáme. O mapách se zatím pouze spekuluje, kandidáty jsou např. cs_agency či de_austria.

4. Matchmakingové servery by měly přejít na 64tick a komunitní servery na 128tick (v Číně to pravděpodobně bylo dřív jinak).

 

Ačkoli je pravděpodobné, že Source 2 vyjde společně s operací, známe Valve a uvedená data proto neberte jako vyloženě finální. Tak jako tak máme teď alespoň potvrzení, že Source 2 skutečně pro CS:GO bude a to je dobrá zpráva.

Galerie z celé prezentace

7 komentářů u „Source 2 pro CS:GO a nová
operace v létě“

  1. Myslíte že když přejde csgo na source 2, tak bude potřeba vyšší hw požadavky ?

  2. Škoda, že tf2 nebude přecházet na source 2 to by dalo tf2 nový dlouho potřebný šarm a pozornost, které se této hře nedopřává.

Komentáře nejsou povoleny.