gaben_reddit_banner

Co jsme se dozvěděli od Gabena (17.1.2017)

Včera se na Redditu po nějaké době objevil sám Gaben a odpověděl na pár otázek od tamních uživatelů. Jako vždy byl tajemný jak hrad v Karpatech a informace od něj berte s rezervou, nicméně nepřímo potvrdil pár dosti důležitých věcí.

 

 

1. Valve pracuje na singleplayerových hrách a HL3 nebyl zrušen


Možná jste na internetech narazili na článek Searching for Half-Life 3, ve kterém se jakýsi redaktor několik let pídil po osudu HL a udělal rozhovor s anonymem, který (ve zkratce) řekl, že na třetím dílu se dělalo a to hned několikrát, ale každý si jej představuje jinak a bude lepší sérii nechat “dokončenou”, než ji za každou cenu uzavřít něčím, co nebude dosahovat dostatečných kvalit a všichni se na tom neshodnou.

Tak trochu se spekulovalo, že tenhle článek dal vůbec popud udělat AMA na Redditu a alespoň trochu se k němu vyjádřit. A stalo se, svým způsobem.

gaben_single

Otázka: V jakém stavu se nachází Half-Life 3/Epizoda 3?
Gaben: Číslo 3 nesmí být vysloveno.

Dělá se ve Valve ještě na čistě singleplayerových hrách?
Ano.

Anonymní zdroj řekl, že Half-Life 3 byl zrušen. Je tento zdroj legitimní?
Osobně věřím všem anonymním zdrojům na internetu.

Takže ano, čistě singl hra může být klidně nějaká hovadina pro VR, ale sarkastická odpověď na legitimnost zdroje napovídá, že článek odkázaný výše nebude i přes své nepochybné logické závěry možná tak pravdivý, jak se zdálo.

 

2. Nová hra/značka zasazená do univerza HL/Portalu


Tady je to jednoduché, jak otázka, tak odpověď.

gaben_hluniverse

Otázka: Je nějaká možnost, že se dočkáme nové hry/značky zasazené v univerzu HL/Portalu? Přijde mi, že skýtá ještě mnoho příběhů.
Gaben: Jo.

Pokud Gaben pouze nesouhlasil s tím, že “skýtá ještě mnoho příběhů”, máme se na co těšit.

 

3. Half-Life a Portal filmy budou


Před pár lety prosáklo, že by JJ Abrams mohl udělat filmový Portal a/nebo Half-Life. Toho obrýleného pána nesnáším z několika důvodů (nejčerstvějším budiž sedmá epizoda), ale srdíčko mi i tak poskočilo. Pak ale ticho po pěšině.

gaben_filmy

Otázka (v návaznosti na druhý bod tohoto článku): Nechystá náhodou z tohoto univerza film/filmy JJ Abrams?
Gaben: Ano, chystá.

 

Zbylých pár odpovědí si můžete pročíst sami, vícéméně Valve pořád věří ve VR, ale pilně pracuje na enginu Source 2, který bude pohánět jejich další, zatím neoznámené produkty.

Odkaz na AMA (v angličtině)