Aktualizace vzhledu obchodu
služby Steam

discovery2_banner

Jsou to už dva roky, co Valve naposledy výrazně sáhlo na vzhled a fungování obchodu služby Steam. Nyní byl však nahozen druhý “Discovery Update”, který leccos mění a také přidává znatelné množství hejblátek, pomocí nichž si můžete obchod dále přizpůsobit.

 

 

Oficiální stránku s popisem novinek naleznete ZDE, ale jelikož v češtině bude až později, níže jsem v rychlosti sepsal to nejpodstatnější a svůj názor

 

disc2_feature

– Ukázka vybraných a doporučených her má u sebe nyní několik screenů přímo ze hry a info o tom, proč je vám daný produkt doporučován (např. novinka, recenze od přítele,…)

 

disc2_links

– Vedle doporučených her je pak sloupeček odkazů, které jsem osobně nikdy nepoužil, ale asi bych měl začít

 

disc2_specials

– Týdenní slevy, hry z vašeho seznamu přání, další slevy – prostě část se zvýrazněnými zlevněnými věcmi
– Vedle jsou pak hodně zapadlé, ale výborné odkazy na nedávno zobrazené produkty. Osobně bych možná udělal nějakou obrázkovou ukázku i těchto produktů

 

disc2_updates

– Staří známí kurátoři a pod nimi okýnka s aktualizacemi vašich her. Dobrá věc, která však stojí a padá na ochotě vývojářů psát o aktualizacích svých her. Ve výsledku tak možná zbytečná část

 

disc2_nahled

– Spodek se seznamy víceméně stále stejný, jen se vám po najetí na danou hru ukáže více obrázků (a dle nového pravidla obrázků přímo ze hry, nikoli upravených, ale to ještě neplatí všude, protože to musí změnit ručně vydavatelé)

 

disc2_nastaveni

– A na konec ta úplně nejdůležitější část nového vzhledu – nastavení toho, co chcete a nechcete vidět v obchodu

 

K poslednímu zmíněnému se také převážně váže můj názor na aktualizaci. Zatímco vzhled je nevýrazný pokrok, nastavení je krok správným směrem, který ale podle mě nebude fungovat tak, jak si to ve Valve představují. Ruku na srdce, komu se s tímhle nastavováním chce štvát? Téměř nikomu, takže ačkoli jde o hodně mocný nástroj, který zjednoduší a zpřehlední procházení obchodu, využije jej pouze málo lidí.

PS: Teď už by Valve mohlo konečně začít makat na novém klientovi. Já to sice používám jen na chat, ale i tak je tam všude znát, že to jede na zrezavělé konstrukci z úplně prvních verzí. Chtělo by to od základu nový kód.

2 komentáře u „Aktualizace vzhledu obchodu
služby Steam“

  1. Stačilo by mi jediné okýnko, ve kterém by byly seřazeny hry s hodnocením nad 70 % dle data vydání :)

  2. Můj názor je, že co funguje na to se nešahá. Do dnes jsem se s dnešním vzhledem neskamáradil. Předchozí verze byla přehlednější. Snad to tento nový změní.

Komentáře nejsou povoleny.