Help.steampowered konečně v češtině

help_cz_finally

Název říká vše, stránka help.steampowered.com konečně mluví česky. Normálně bych podobnou věc hodil do newsek po straně, ale tohle je výjimka. Mám k tomu pár slov.

PS: Zkuste stránku v češtině a případné chyby mi hlaste, ať to fixnu, dokud Valve něco dělá! Díky předem.

 

 

Na začátek něco pro neznalé. Stránka help.steampowered.com je stránka pro pomoc s častými problémy se službou Steam. Když chce například uživatel Jarda vrátit hru nebo shání, kde najde historii svých akcí na komunitním trhu. A to je skvělá věc, lidi méně otravují support a obslouží se sami.

Avšak teď to hlavní, ta stránka vyšla někdy na jaře loňského roku. Z určitých důvodů jsem se k jejímu překladu dostal cca v září. Což jsem asi zeslonil, protože od té doby nebylo Valve překlad schopné přidat. Navzdory tomu, že jsem to velmi často připomínal (věřte mi, e-maily ode mě mají ve Valve na stole skoro každý den) a doufal, že je popostrčí relativní důležitost stránky. Nic. Asi mi chtěli oplatit moje zpoždění…

To samé se potom děje u support.steampowered.com, kam help občas odkazuje. V supportu totiž bydlí informační stránky a různé FAQy. Jejich překlad dělám postupně (a jsou různě updatovány), ale i tak už jsem jich měl/mám spoustu hotových (za pomoc také veřejně děkuji Martinu Svozilovi, mému kolegovi). A teprve teď se začíná něco dít, někdo se probudil, zjistil, že má tisíc mailů, a tak je teď jeden po druhém prochází. Schválně, kdy ho to přestane bavit.

S čímž se váže závěr zdůrazněný i na úplném začátku. Pokud náhodou budete help.steampowered.com k něčemu používat, přepněte si ji na češtinu (ale naskočí asi i sama) a případné chyby v překladu (či stránce obecně) mi hlaste. Doufal jsem, že bugfixovací fáze bude hotová loni v říjnu, ale co se dá dělat…