Aktualizace pravidel obchodování
s herními položkami

trading_oldest_banner

Pokud jste o skandálu s gamblovacími stránkami pro CS:GO neslyšeli, asi jste žili nějakou dobu jeskyni, protože na tomhle tématu se chtěl přiživit úplně každý i jeho máma. Kromě mě! Ha, takový jsem kádr (a taky jsem neměl čas). Ale konec srandy, ještě jednou omelu, o co šlo, a pak si řekneme, co na to Valve a co bude dál.

PS: Mobilní aplikace služby Steam už umí hromadné potvrzování obchodů!

PPS: Úvodní obrázek tohoto článku je z roku 2011, kdy bylo obchodování představeno. Přišlo mi to jako hezká nostalgie.

 

 

Problém ve zkratce


Zlí pánové udělali stránku, do které jste nasypali skiny, roztočila se ruleta, a když jste měli štěstí, tak jste něco vyhráli. Potud ještě asi v mezích únostnosti, když to někdo používá, je to trouba. Ale ti zmínění pánové byli streameři, co na YouTube ukazovali, jak vyhrávají skiny na své vlastní stránce, aby nalákali uživatele. A nikde neuváděli, že jsou vlastníky stránky a fakticky mohou ovlivňovat výsledky rulety. Což už je problém a vznikla z toho aféra masivních rozměrů.

Kompletní info ve videu od h3h3 (moc je nemusím, ale tohle video je dobré): https://www.youtube.com/watch?v=_8fU2QG-lV0

 

 

Co na to Valve


Valve včera večer (13.7.2016) vydalo zprávu, ve které poukázalo na pravidla používání svého OpenID API (tzn. věci, která vůbec umožňuje dávat itemy na nějaké stránky a brát si je zpět). Mimo toho se textem také alespoň částečně dostalo z obliga. Celé anglické znění ZDE.

V roce 2011 jsme uživatelům služby Steam umožnili vyměňovat herní položky (resp. „obchodovat s nimi“), aby mohli jednodušeji získat položky, o které v té či oné hře (obchodování se svými položkami nepodporují všechny) měli zájem.

Od té doby vznikla spousta gamblovacích stránek, které zmíněné vlastnosti začaly využívat, a někomu mohlo přijít, že společnost Valve je v praxi těchto stránek nějak zapojena. Proto bychom chtěli veřejně uvést, že společnost Valve nikdy nebyla s žádnou podobnou stránkou spojena, nikdy od ní nedostala žádnou provizi a hlavně služba Steam ani nedisponuje možností vyměňovat herní položky za reálné peníze.

…(několik informací o tom, jak funguje OpenID API a o tom, že správci webových stránek vytvářeli automatizované účty služby Steam)…

Používání OpenID API a napodobování webové odezvy uživatelských účtů služby Steam (odesílání requestů pomocí automatizovaných účtů napodobujících reálné účty) pro účely provozování gamblovacích portálů (a jiných aktivit spojených s hazardem) není povoleno ani naším API, ani našimi smluvními podmínkami. Stránkám provozujícím podobné praktiky začneme v blízké době odesílat upozornění a případně se uchýlíme i k dalším krokům. Pokud jste jako uživatelé podobné stránky využívali, doporučujeme Vám informace uvedené výše nebrat na lehkou váhu.

 

 

Co z toho plyne


A) Jestli máte ještě na nějaké pochybné stránce uložené předměty, zkuste je odtud co nejrychleji dostat, pokud je to vůbec ještě možné

B) Ačkoli tohle vše začalo na popud CS:GO rulet, dotkne se to pravděpodobně i sázení, a to i v Dotě a jinde (přímo to řečeno není, ale sázení = gamblování)

C) A teď na odlehčení. Valve o gamblovacích stránkách muselo vědět už roky a zasáhlo až teprve teď. Plus samotné Valve má kvůli svým krabicím v TF2/CS:GO/Dotě problémy s několika světovými soudy, protože jde také o gamblování a ještě k tomu přístupné dětem (což je problém i u stránek výše). Zajímavé

PS: Twitch zakázal streamování gamblování v CS:GO (resp. zakázal streamování používání nebo podporování aktivit porušujících pravidla společnosti Valve a jejích her)

2 komentáře u „Aktualizace pravidel obchodování
s herními položkami“

  1. Já fakt nevím, co na těch stránkách mají :D
    Když něco chci, tak si na to snad našetřím a koupím a ne, že si to budu gemblit. Já bych z toho ani neměl radost :D

    1. Co si budeme povídat, ten pocit, když se ti točí ruleta, je skvělej adrenalin. Silnější jedinci odolají, slabší ne. Ale tak ať aspoň hrají na “legálnějších” místech (ještě bychom samozřejmě mohli začít rozebírat to, jak moc férově hraje Valve při otevírání beden, ale to je na dlouho).

Komentáře nejsou povoleny.