Něco málo o nadcházejících
slevách na Steamu

summer_seal_coming_2

Díky Paysafecard jsme se dozvěděli, kdy se dočkáme následujících velkých slevových akcí v obchodu služby Steam a navíc nám byl poodkryt plán se zrušením jednodenních či ještě rychlejších slev právě v rámci akcí.

 

 

Na začátek ale ta data:

Podzimní (Black Friday) slevy vypuknou 25. listopadu a skončí 1. prosince
a od 22. prosince do 4. ledna 2016 je budou následovat vánoční slevy

 

A teď to zrušení jednodenních slev. O tom se zmínili zaměstnanci Valve ve skupině vývojářů systému Steamworks (aka vývojářů, kteří prodávají své hry v obchodu služby Steam):

“Pro dřívější slevové akce jsme Vás vždy žádali o zadání dvou slev, jedné, která bude aktivní během celé akce a druhé, která se na hru bude vztahovat, když bude vystavena na hlavní stránce obchodu. Letos po Vás žádáme pouze jednu hodnotu, tedy jednu slevu, která bude aktivní během celé akce. Chceme tak slevovou akci (akce) zjednodušit pro zákazníky a zároveň zajistit pro sebe více možností, jak vaše hry nabízet širšímu spektru hráčů. Nejzajímavější hry se budou i nadále po 24-48 hodinách na hlavní straně obchodu střídat.”

 

Je možné, že prohlášení se bude týkat jen podzimních slev, ale kdo ví. Osobně si myslím, že vyhození i z vánočních slev by je výrazně zhoršilo, protože vývojáři/vydavatelé nedají na celé 2 (či více) týdny výrazně sníženou cenu. Od začátku do konce tedy budeme koukat na stále stejné, pravděpodobně nic moc, slevy, což slevovým akcím také ubere na zajímavosti, protože se na ně tak nejdéle po dvou dnech zapomene, jelikož už nebudou mít nabídnout co nového. Uvidíme, jak to nakonec dopadne…

5 komentářů u „Něco málo o nadcházejících
slevách na Steamu“

  1. Kludne by to mohlo byt aj tak, ze by boli iba v dennych akciach alebo pocas celej doby akcie.

  2. Potřebuju 75% Na Skyrim Legendary Edition. Dokupovat samostaně DLC je dražší záležitost než to znovu koupit.

  3. Tomu zrušení denních akci se mi nějak nechce věřit. Časový pres je skvělý impulz k nákupu, proč by se o něj připravovali?

    1. Kdo ví. Víc refundů kvůli snížené ceně (což je povolené samosebou) jak někdo argumentuje mi nepřijde jako závažný problém. Asi spíš chce Valve zkusit nový přístup ke slevám, kdy si teoreticky budeš moct vše nakoupit na začátku. Taky s tím ale moc nesouhlasím, protože, jak už jsem řekl v článku, to znamená asi konec hodně výrazných slev.

Komentáře nejsou povoleny.