Co nás čeká v Dotě
+ zhodnocení Frankfurtu 2015

shanghai_major_banner2

A je dobojováno. BigTailNoDaddy vy**bal s Čínany a jeho parta Odhodlaných Gurmánů předvedla takový kousek, že by jim ho mohl závidět leckterý americký doják a odnesla si domů nejen ožralé fanoušky, ale hlavně sošku Eaglesongu. Vše jsem poctivě sledoval a jelikož jsem nepsal denní updaty (viz níže), sepsal jsem alespoň do článku svoje celkové pojmy a dojmy.

Navíc, už teď se ví, kdy a kde bude další sezónní šampionát a také jsme se dozvěděli něco málo o příštím updatu, který dost možná přinese 6.86. A kdo ví, možná i Pit Lorda.

PS: Pokud někoho z vás oslovily (nebo poskytly info zábavnou formou, jak jsem zamýšlel) moje shrnutí zápasů při International, svěřte se mi s tím a já to nejenže zopakuji při dalších šampionátech, ale ještě vylepším formu. Pro Frankfurt jsem nic nepsal, protože mi při TI přišlo, že to beztak nikdo nečte.

 

 

Zimní šampionát The Shanghai


– Další sezónní (tedy zimní) šampionát proběhne od 2. do 6. března 2016 v čínské Šanghaji
– To jsou dosavadní a taky ty nejdůležitější informace. Snad jen zbývá přemýšlet, kde se asi bude odehrávat jarní šampionát. International = USA, podzim = Evropa, zima = Čína. Zbývá tak maximálně Indie nebo Jižní Amerika. Plus jaké budou barvy loga, když už je zabraná zelená, modrá a zlatá. Osobně tipuji červenou a Indii, ale kdo ví
– Obrázek je úplně nahoře v článku, pokud jste ho přehlédli

 

Následující update


– Skončil šampionát, tak může přijít nová meta. A dočkáme se jí pravděpodobně v polovině prosince, jak naznačil závěr článku o vítězích The Frankfurt na oficiálním blogu. V tom se Valve zmiňuje o pouštním vzhledu mapy, který by měl vyjít s “dalším updatem v polovině prosince”
– A jak už to většinou bývá, velké updaty doprovází i herní změny, v tomto případě nás tedy snad čeká Pit Lord, Arc Warden a 6.86 (prý obrovský update)

 

Shrnutí podzimního šampionátu The Frankfurt 2015


The Frankfurt se zpočátku tvářil jako chudý bratranec Interracialu, přece jenom komu by se chtělo bojovat o “pouhé” 3 melouny, tedy dokonce jen 1,1 – tolik si odnesli vítězové. Ale překvapivě to vše dopadlo mnohem lépe, než jsem minimálně já čekal a hned na úvod tohoto malého (pokud se nerozjedu) shrnutí říkám, že jsem se bavil víc jak při letošním Internationalu. Sice chyběla taková ta sváteční atmosféra vyvrcholení roku, jaká panuje při TI, ale zato se hrály skvělé hry. Ano, to při TI taky, ale pardon, jakmile si při jednom zápase jeden hráč koupí dva Rapeiry za sebou, tak nemůžu jinak než napjatě sledovat, co s tím vymyslí. Ale to je jen jeden z mnoha highlightů.

frankfurt_major_og_2015

Takže trochu postupněji. Momentální “meta”, nebo jak se tomu nadává, umožňovala patřičně rozličnější sestavy hrdinů a došlo dokonce i na Meepa a podobné picky, které i v těch 5 lidech v publiku vyvolaly malý orgasmus. Hry tak byly zajímavější a i když byli (jako vždy) někteří hrdinové favorovaní a objevovali se skoro pořád, byli zajímavě doplňováni a pěkně se na to koukalo. A za to může i větší nasazení týmů. Vážně nevím čím to, ale celé to bylo tak nějak víc napínavější a hráči do toho paradoxně dávali víc než při TI. A vycházely z toho tak krásné zápasy, jejichž úžasnost dosáhla maxima v posledních dvou dnech, kdy v pavoukovi zůstali jen ti nejlepší z nejlepších. Maličko nafoukaní EG, skvělí Secreti a budoucí vítězové OG. Ti se probojovali z úplného dna až na samotný vrchol a i když jsem jako vždy fandil Pupíkovi, byla radost sledovat, jak underdog kosí OG vše, co mu postaví do cesty.

kuro_was_right

Teď ale trochu obšírněji k těm dvěma posledním dnům. Už jsem vypíchl EEho dva rapíry výše, tak ho rovnou i zkritizuju. Celý turnaj se zdálo, že má svoje throw reflexy pod kontrolou a fungoval jako bezvadný carry. Sice si po těch dvou rapírech pak koupil jeden, který přenechal Sumfailovi, ale to byla aspoň bžunda a Secreti nakonec vyhráli. Takže to nebyl problém. Co však problém byl, bylo finále. Na to přijeli Secret v limuzíně jako správní zlí bossové pro hodné OG… a EE nahodil plný “scientists baffled” mód. Nejenže thrownul první hru, ale pak mu to nešlo ani v té další a ve třetí, kterou jako jedinou Secret vyhráli, udělal chybu tak školáckou, že i já jsem se z toho plácl do čela. Nehlídal si manu na Skeleton Kingovi a nevyzbylo mu na zmrtvýchvstání. Klasika no. Nebo byli prostě OG tak silní a Secret tím byli zaskočeni. OG totiž i s ne úplně nejlepšími picky dokázali ovládat hry levou zadní, ať už Notailem na Tondovi, Moonem na Assshakerovi nebo 8k mmr na Alchemistovi. Ale i s jinými hrdiny. Takže kolem a kolem, zasloužené vítězství.

scientists_baffled

Co však překvapilo nejvíce byl tým Juan Direction (aka Unknown) z Peru. To je sice banda emo dětí, ale Dota jim docela jde a i když je jihoamerická dota cancer, časem by z ní mohli začít vylejzat zajímaví hráči. V Německu to klukům nevyšlo, ale dostali se rozhodně dál, než se čekalo. Co zklamalo? Chybějící Kaci. Já vím, že jsem si na ní stěžoval, ale to bylo z legrace, ta její autistická okénka mi chybí a ze žalu jsem do sebe hodil plato Vitriolu. Jinak ale komentář dobrý, v panelu málem umřel Nahaz a párkrát jsem se uchechtl i u twitch chatu.

Takže překvapivě dobrá zábava, jen teda škoda těch časů zápasů. Mi snad i víc vyhovovaly ty noční zápasy Internationalu, než ty začínající v 10 našeho času. A to bude v Šanghaji ještě horší, protože to je pár hodin napřed od nás, takže když začnou v poledne, u nás to bude někdy ráno…

1 komentář u „Co nás čeká v Dotě
+ zhodnocení Frankfurtu 2015“

Komentáře nejsou povoleny.