ESL One Cologne 2015 – velké finále

esl_one_cologne_2015_finale

V Kolíně nad Rýnem utichly poslední výstřely samopalů, pojďme si tedy zrekapitulovat, co se stalo v posledních dvou dnech šampionátu ESL One Cologne 2015 a kdo nakonec odešel s pohárem nad hlavou.

PS: Co suvenýry, měli jste štěstí?

 

 

Velké finále – Fnatic vs. EnVyUs
(záznam 1 | 2)


Oproti předchozímu velice napínavému souboji v semifinále nebylo velké finále tak velké, jak jeho název hlásá. Na první mapě, kterou byl Dust 2, se sice podařilo týmu EnVyUs vytvořit si náskok, avšak Fnatic jej stáhli a dostali mapu do prodloužení, kde už EnVy nezískali ani kolo. Fnatic tedy na první mapě vyhráli 19:15.

Na následující mapě, kterým byl opět letos v Kolíně tolik populární Cobblestone, EnVyUs viditelně na své protivníky nestačili. V první polovině začal tým Fnatic na straně Teroristů a postupně se mu podařilo získat mírný náskok. Envy tedy první polovinu prohráli 9:6. V druhé polovině pak Fnatic postavili kolem bodů A a B neprostopnou zeď a EnVyUs činilo problém získat byť jen jediné kolo. Po vyčerpávajícím souboji o postup do finále tak Fnatic s přehledem obhájili svůj titul z Katowic a stali se vítězi šampionátu ESL One Cologne 2015.

finale_finale

 

 

Semifinále


 

Team EnVyUs vs. Team SoloMid (záznam 1 | 2 | 3)
První boj o postup do velkého finále začal na mapě Cache. TSM začali na straně CT a příliš se jim nedařilo. Ačkoli se jim často povedl první frag, nepodařilo se jim svou šanci proměnit. První polovinu tak prohráli 10:5. V druhé polovině si vedli o něco lépe, ale náskok Envy už tým TSM nedohnal a prohrál 16:12.

Svoji chybu však tým TSM napravil na mapě Dust 2. V první polovině hry se TSM na straně Teroristů začalo dařit a do konce poloviny získali náskok 9:6. Po výměně stran na tom byli TSM ještě lépe a Envy dokázali vyhrát pouze 2 kola. TSM tak srovnali stav na 1:1 na zápasy výhrou 16:8.

Třetí mapou bylo Inferno a EnVyUs předvedli hned ze začátku na straně teroristů, jak dokáží hrát agresivně a TSM neměli šanci. První polovina tak skončila 12:3 pro EnVy. V druhé polovině pak překvapivě předvedli lepší výkon TSM, na veliký náskok EnVyUs to však nestačilo a ti postoupili do semifinále za stavu 16:9 a 2:1 na zápasy.

finale_envy

 

Fnatic vs. Virtus.pro (záznam 1 | 2 | 3)
Souboj švédských Fnatic a našich polských sousedů začal na mapě Mirage velice vyrovnaně. Virtus.pro začali na straně Teroristů a v úvodních soubojích drželi tempo. Následně rozhodili rovnováhu Fnatic a získali k závěru první poloviny mírný náskok a stav při výměně stran byl 9:6 pro VP. V druhé polovině hry předvedli Virtus.pro za jásotu fanoušků v hale ohromující výkon proti týmu Fnatic, který se nedostal ke slovu a nevyhrál jediné kolo. Na první mapě tedy zvítězili Virtus.pro 16:6.

V druhé části snad nejzajímavějšího souboje šampionátu se týmy střetly na mapě Inferno. Fnatic začínající na straně Teroristů se pustili do poměrně úspěšných útoků a podařilo se jim vyhrát o jedno kolo více, takže do druhé poloviny hry šly týmy za stavu 8:7 pro Fnatic. V tu chvíli možná šance vypadaly vzhledem k pověstem o vyvážení mapy bledě. Virtus pro však předvedli skvělé schopnosti ovládání prostoru mapy a rozhodující útok si schovali až na několik posledních sekund kola. Když se Virtus dostali do stavu 13:9, zdálo se, že postup do semifinále měli v kapse. Naneštěstí pro Virtus.pro však Fnatic přešli do velice defenzivní pozice a Virtus měli problém vůbec výrazně poškodit nepřátelský tým, natož pak převzít kontrolu nad situací. Virtus.pro tak nakonec získali jen jediné kolo a tým Fnatic je těsně porazil 16:14.

O vítězi a poraženém tedy musel rozhodnout Cobblestone. V první polovině hráli Virtus.pro na straně Teroristů a souboj byl opět velice vyrovnaný. Fnatic však byli o něco lepší a do druhé poloviny hry šli s výsledkem 8:7. V druhé polovině se bohužel Virtus.pro nedokázali správně sehrát a Fnatic vždy převzali kontrolu nad bojištěm a hráči týmu Virtus.pro byli jeden po druhém odpraveni. Virtus tedy ve druhé části hry nezískali ani kolo a Fnatic se s rozhodující výhrou 16:7 dostali za hlasitého bučení polských fanoušků do finále.

finale_vp

 

 

Čtvrtfinále


 

Team EnVyUs vs. Natus Vincere (záznam 1 | 2)
První souboj třetího dne šampionátu začal na mapě Inferno. V první polovině zápasu hráli Envy na straně teroristů a podařilo se jim porazit své protivníky hned v sedmi kolech. Do druhé poloviny šel tedy tým EnVyUs za stavu 8:7 pro NaVi. Ačkoliv hráli oba týmy velice dobře a hra byla celkem vyrovnaná, nedokázali NaVi na první mapě prorazit obranu EnVyUs. Ti tedy nakonec vyhráli 16:13

Za druhou mapu souboje byla zvolena mapa Mirage. V první polovině hrály oba týmy srovnatelně, a tak získali NaVi pouze drobný náskok za stavu 8:7. Po výměně stran však hráli Envy na straně teroristů, kde dokázali správně využít svého agresivního stylu hry, a NaVi se tak nedostali ke větší šanci. EnVyUs tedy zvítězili 16:10 a výhrou 2:0 na zápasy si tak zajistili postup do semifinále.

 

Team SoloMid vs. Team Kinguin (záznam 1 | 2)
Druhý souboj čtvrtfinálového dne odstartoval na mapě Dust 2. V první polovině hry začali TSM na straně Counter-Teroristů a oba týmy hráli poměrně vyrovnanou hru a TSM šli do druhé poloviny s mírným náskokem 9:6. Když se však zápas přehoupl do druhé poloviny, TSM zcela jednoznačně přehrávali Kinguin a nepustili je ani k jedinému kolu. První mapu tedy vyhrál tým TSM 16:6.

V druhé části se týmy střetli na mapě Overpass a TSM hrající za Teroristy v první polovině hry předvedli velice silnou ofenzivu a podařilo se jim dostat do druhé poloviny za stavu 8:7 pro TSM. To je skóre více než dostačující pro přesun na stranu Counter-Teroristů a Kinguin nekladli příliš velký odpor. Dostali se tak pouze k jedinému kolu a TSM si postup do semifinále zajistili výhrou 16:8, respektive výhrou 2:0 na zápasy.

 

Virtus.pro vs. Ninjas in Pyjamas (záznam 1 | 2)
Souboj švédských NiP a polských Virtus.pro začal na mapě Train a NiP začínající na straně Counter-Teroristů byli lehce ve výhodě. Souboje byly velice vyrovnané a oba týmy předvedly to nejlepší, co mohly. Útoku Virtus.pro dokázali NiP odolat po 9 kol a do výměny stran šli za stavu 6:9. Po výměně stran však dokázali Virtus své pozice využít o něco lépe a první mapu vyhráli 16:14.

Druhou mapou střetu bylo Inferno a Virtus.Pro začali na straně CT. Co mohlo teoreticky vyústit ve velice vyrovnaný souboj však skončilo pro NiP špatně, když v první polovině hry nestačili na Virtus.pro, kteří zvítězili 11:4. Ani po výměně stran se NiP vůbec nedařilo a Virtus.pro je s přehledem poslali domů výsledkem 16:5. VP tak postoupili do semifinále výhrou 2:0 na zápasy.

 

Fnatic vs. Luminosity Gaming (záznam 1 | 2)
Luminosity v tomto souboji rozhodně nebyli favoritem a úvodní souboj na mapě Train toho byl důkazem. V první polovině hry se LG na straně Teroristů vůbec nedařilo a proměnili pouze několik příležitostí. Fnatic tak první polovinu ustáli snadno za stavu 12:3. Po výměně stran pak už Fnaticu stačil drtivý náskok z první poloviny a závěrečný výsledek byl 16:5 pro Fnatic.

Na druhé mapě, kterou byla mapa Mirage,však oba týmy předvedly skvělo hru. Po prohrané první mapě byl výkon Luminosity příjemně překvapujícím a Fnatic měli rozhodne co dělat. Obě poloviny hry byly velice vyrovnané a Fnatic v první polovině za Teroristy získali pouze jediný bod navíc. Druhá polovina tedy začala za stavu 8:7 pro Fnatic. I tato polovina byla velice vyrovnaná a skoro se zdálo, že se v Kolíně letos poprvé podíváme v souboji dvou týmů na třetí mapu. Nakonec však Fnatic velice těsně zvítězili 16:14 a postoupili tak do semifinále.

tongue