ESL One Cologne 2015 – den 1.

Esl_cologne_2015_day1

V Kolíně nad Rýnem odstartoval svátek všech hráčů CS:GO nazvaný ESL One Cologne 2015. Zajímá vás, jak dopadl první den, tedy čtvrtek 20.8.2015, tohoto šampionátu? Tak na nic nečekejte a pojďte se společně s námi mrknout na rekapitulaci 12 odehraných zápasů.

Šampionát sledujte na oficiálních stránkách a dnes nezapomeňte na druhý den skupinové fáze

PS: V článku se také Lemmy, největší znalec CS:GO v okolí, podělil o své prozatimní dojmy ze šampionátu. Jak to vidíte vy?

PPS: Pokud vás zajímají podrobnosti o tipovací soutěži šampionátu ESL One Cologne 2015, která probíhá přímo ve hře, zamiřte do tohoto článku

 

 

Skupina A


 

Ninjas in Pyjamas vs. Counter Logic Gaming (záznam)
Hned prvním překvapením byl v úvodu turnaje skvělý výkon týmu CLG. Hrálo se na mapě Dust 2 a CLG začali na straně Teroristů. Po celou dobu byl zápas velice vyrovnaný a výsledky jednotlivých kol obvykle rozhodl až závěrečný souboj posledních dvou nebo tří hráčů. První polovina skončila 7:8 pro CLG a i po výměně stran se zdálo, že švédští NiP podlehnou tlaku Američanů. Nakonec se však povedlo Ninjas in Pyjamas situaci otočit a vyhrát šest posledních kol v řadě. Výsledkem je tedy výhra NiP 16:13

 

Team SoloMid vs. Renegades (záznam)
I druhý zápas skupiny A byl poměrně zajímavý. Australští Renegades slavili za začátku úspěch na mapě Train a získali pro sebe v úvodu zápasu pět kol v řadě. TSM se však nedali zastrašit a po zbytek první poloviny je už k šanci nepustili a stranu Counter-Teroeistů tak vyhráli 10:5. I po výměně stran se Renegades příliš nedařilo a po získání prvního kola za stavu 13:6 požádali o oddechový čas. Po krátké přestávce získali Renegades několik kol, na TSM to však nestačilo a ti zvítězili 16:11.

 

Team SoloMid vs. Ninjas in Pyjamas (záznam)
Vítězové prvních zápasů se střetli na mapě Cache. Oba týmy se před zápasem zdáli jako rovnocenní soupeři a mnohý fanoušek by očekával velice vyrovnaný zápas. O to více byli překvapení fanoušci týmu NiP, když jejich tým získal pouze tři kola v první polovině hry na straně Counter-Teroristů. TSM tak bez problému naprosto rozdrtili své protivníky 16:3.

 

day1_1

 

Skupina B


 

Team EnVyUs vs. FlipSid3 Tactics (záznam)
Envy byli jednoznačnými favority v tomto zápase na Infernu. Navíc FlipSid3 začali na straně Teroristů a měli tak o neco těžší práci na této mapě. Tým Envy zvolil velice defensivní taktiku a FlipSide3 se prakticky nedostali k větší šanci po celý zápas. Po většinu zápasu si museli Flipside připadat jako terče na střelnici a nakonec byli drtivě poraženi 16:3.

 

Luminosity Gaming vs. Team Kinguin (záznam)
Team Kinguin byl favoritem většiny hráčů, avšak Luminosity správně využili zbytečných chyb protivníků a do karet jim hrála i první polovina hry, kdy hráli na straně Counter-Teroristů na mapě Overpass. V první polovině tak vedli 10:5. Ve druhé polovině se pak Kinguin spíše vlastní vinou nedostali k šanci a tým Luminosity zvítězil 16:6.

 

Team EnVyUs vs. Luminosity Gaming (záznam)
Vítězové základních zápasů skupiny se potkali na mapě Cobblestone. Zápas byl překvapivě vyrovnaný a dokonce došlo i na prodloužení. EnVyUs však nakonec přemohli tým Luminosity a v prodloužení zvítězili 19:16.

 

day1_2

 

Skupina C


 

Fnatic vs. eBettle (záznam)
Další skupinou cvičných terčů, tentokrát na mapě Mirage, se stali členové týmu eBettle. Nebylo překvapením, že Teroristé v podobě týmu eBettle získali od Fnaticu pohé dva body na prohráli na celé čáře 16:2.

 

Natus Vincere vs. Titan (záznam)
V celku vyrovnaný zápas předvedli NaVi a Titan na mapě Overpass. Jak bývá na této mapě zvykem na zápasech profesionální scény, NaVi na straně Counter-Teroristů v první polovině hry přestříleli Titan 11:4, ačkoliv jednotlivá kola byla poměrně těsná. Po prohození stran byla situaci podobná a druhá polovina skončila se stejným skóre pro Titan. Dočkali jsme se tedy, jak je na Overpassu taktéž zvykem, prodloužení. To vyhráli NaVi, a celkově tak zvítězili 19:17.

 

Fnatic vs. Natus Vincere (záznam)
Viditelně unavení členové NaVi neměli na Infernu za Teroristy šanci a ani v krátké druhé části zápasu příliš nezářili. Celkově prohráli s favoritem skupiny 16:2.

 

day1_3

 

Skupina D


 

Virtus.Pro vs. Team Immunity (záznam)
První polovina hry na mapě Cobblestone byla poměrně vyrovnaná a Immunity na straně Teroristů získali sedm kol, po výměně stran však Virtus.Pro předvedli, že na straně Teroristů na Cobblestonu umí hrát a nakonec přesvědčivě zvítězili 16:8.

 

Cloud9 vs. Mousesports (záznam)
V první polovině hry na Overpassu hrál tým Mousesports za Counter-Teroristy a vyhrál docela vyrovnaně 8:7. V druhé polovině však měli američtí Cloud9 jasně navrch, a po sedmdesáti letech v Německu opět zvítězili Američané.

 

Virtus.Pro vs. Cloud9 (záznam)
Podruhé za tento den začali Virtus.Pro jako Counter-Teroristé na mapě Cobblestone, opět byla první polovina hry velice vyrovnaná a skončila 8:7, tentokrát pro Virtus.Pro. V druhé polovině Virtus opět předvedli svou sílu na této mapě. Cloud 9 však byli o neco silnějším protivníkem a Virtus.Pro o vítězi každého kola často rozhodli až poslední dva hráči. I tak však Virtus.Pro zvítězili 16:8

 

day1_4

 

Lemmyho prozatimní dojmy


Po stránce samotného turnaje zatím vše skvěle funguje a ve hře se lépe kouká na zápasy se 32 ticky a i streamy jsou skvěle okomentované. Opět se však ukazují problémy s vyvážením samotné hry. Z turnajových map sice zmizel Nuke, ale opětovně se ukázalo, že Teroristé na Infernu jsou ve velké nevýhodě. Doufáme tedy, že po odhalení nové verze mapy Nuke, kterou Valve údajně připravuje, přijde řada na Inferno. Jedná se o mapu, která mě osobně baví, ale na vyšší úrovni hraní se nejvíce projevuje její nevyváženost. Podobná situace je i v případě mapy Overpass, která je sice ve statistice zápasů relativně vyvážená, ovšem na zápasech často vidíme, jak v první polovině jeden tým vyhraje většinu kol, a po přehození stran jich pak většinu prohraje. Proto jsou na Overpassu tak časté prodloužení a remízy a možná by neškodila menší úprava této mapy. Další věcí je vyvážení zbraní M4A1-S a M4A4, kdy právě verze bez tlumiče není u normálních hráčů moc k vidění a na profesionální scéně pak není vidět vůbec. Zatímco na změnu AWP si již hráči zvykli a dokonce byl několikrát během her vidět i zajímavý boost, kdy jeden z hráčů si stoupne na spoluhráče za rohem a kouká přes roh (a případně přes kouřový granát) s AWP, což nepřítel obvykle nečeká. Těšíme se nejen na další dny turnaje, ale i změny ve vyvážení hry, které v budoucnu představí Valve.

2 komentáře u „ESL One Cologne 2015 – den 1.“

    1. No je pravda, že na T side zatím začínaly jen týmy co by prohrály tak jako tak :D , ale trochu nevyvážená mapa to je.

Komentáře nejsou povoleny.