Desková hra Portal

portal_board_game_banner

Po deskové hře Team Fortress 2, která byla však jen variací na šachy, nám Valve ve spojení s welovefine a Cryptozoic Entertainment přináší deskovou hru Portal s unikátními pravidly.

Co bude dál? Desková hra Dota 2, ke které dostanete přibaleného Rusáka nebo desková hra CS:GO, ve které dostane každý hráč 2 minuty na přípravu útoku/obrany/zakoupení zbraní a následně bude vypočtena úspěšnost podle přesnosti zvolených zbraní a úkrytů/pozic? Plus ke každému AWP možnost tažení kartičky Wallhack.*

 

 

Desková hra Portal


 

Základní info
– Desková hra Portal vyjde 2. října 2015
– Předobjednejte si ji za 45 dolarů (+ mastné poštovné)
– Hra je určena pro 2 až 4 hráče, věk asi neomezen
– K deskové hře dostanete také hru Portal 2 na Steamu zdarma

portal_board_game_overview

 

Obsah balení
1× herní deska, 18× políčko s testovací místností, 32× figurka testovacího subjektu, 1× miniatura střílny, 1× miniatura Companion Cube, 1× token GlaDOS, 1× kód pro hru Portal 2 a mnohem více

portal_board_game_content

 

Pravidla
Následující pravidla jsem přeložil/vytáhl z prozatím jediného dostupného popisku deskové hry Portal v obchodě welovefine. Proto je neberte jako směrodatná, ale spíše orientační. Až/jestli budou někde kompletní, doplním je. Plus pokud jsem něco zmotal, řekněte mi to.

Jak můžete vidět na obrázku výše, každý z 2 až 4 hráčů bude disponovat 8 figurkami testovacích subjektů. Ty rozmístíte na 18 připravených testovacích místností (kdo ví podle čeho bude určena jejich pozice a vaše prvotní nasazení). Mezi těmito místnostmi budete své figurky následně přesouvat/teleportovat a na konci tahu každého z hráčů bude jedna místnost z kraje hracího pole odebrána. A to společně se všemi figurkami v ní se nacházejícími. Pokud však bude mít jeden z hráčů v místnosti více subjektů než ostatní, získá po odebrání dar, kterým může být i kousek dortu. Kousky dortu však musí být uloženy v místnostech, které ale mohou být odebrány společně s nimi. Krom toho mohou dort také přenést jiní hráči a zajistit tak jeho odebrání. Jinými dary budou asi všemožné karty, které budou dělat bůhví co. Vítězem se stane ten hráč, který získá nejvíc kousků dortu (poté, co přijde o své figurky/ostatní přijdou o figurky).

Takže pokud to dobře chápu, tak má každý hráč svůj dort (to je vidět na obrázcích), z něhož získá kousek vždy, když “vyhraje” místnost, ale tím zároveň přijde o figurku/y, které mohou dort přenášet blíž ke středu hrací plochy a tím jej chránit. No, základ asi chápu, ale stejně bych si rád přečetl kompletní pravidla, protože s tím asi dost udělají karty a různá omezení, co kdo může a nemůže. A co když je dort lež?

board_game_figurky
Na první pohled by člověk řekl, že figurky se sem zatoulaly z deskové hry „Třetí říše: Ovládni svět“

 

*Tímto jsem si ten nápad patentoval. Až budu bohatý a na smrtelné posteli, odkážu alespoň vlídné slovo a fidorku každému, kdo pod tento článek napíše komentář.

13 komentářů u „Desková hra Portal“

 1. Dle popisku Doty 2 a CS:GO soudím že poslední dobou se ti tam moc nevede. :)

 2. Tak čokoládovou prosím.

  Aby to taky bylo k věci; na nějakou extra zábavu to podle popisu nevypadá…

  1. Cožpak nevíš, že je neslušné ptát se na věk dámy a správce herního webu? Ale že seš to ty… táhne mi na 21 a ano, jásejte, dámy, jsem svobodný a pohledný! I když s tím druhým si možná vymýšlím.

   1. Můžu dosvědčit, že všechno je pravda.

    A prosil bych bílou Fidorku, dík.

    1. Tebe v závěti vůbec nezmíním, abys věděl! Nejenže jsi rasista, ale bílá fidorka není fidorka, stejně jako bílá čokoláda není čokoláda! Jedno z prvních pravidel vesmíru. Učil bych to děti jako první slova.

Komentáře nejsou povoleny.