Zpackaný port hry Batman: Arkham Knight na PC

Arkham_knight_banner

Bylo nebylo, studio Rocksteady vytvořilo úspěšnou sérii her s ikonickým Batmanem v hlavní roli. Vše šlo hladce, hry se líbily a dobře se prodávaly. Ale vše musí jednou skončit, a to platí i pro příběh Arkhamu.

Ten měl být zakončen epickým finále s podtitulem Arkham Knight, kde dojde na lámání chleba a konečně nebude záporákem Joker. Ale pak se stalo něco, s čím málokdo počítal. Na pc totiž Arkham Knight, i po masivní reklamní kampani navnazující na nejlepší grafiku a bůh ví co, přišel v jednom z nejhorších portů nejen současné doby. Takže zatímco konzolisté si poslední díl vcelku užívají, pcčkáři si ho už ani nemohou koupit…

 

Čtete správně, v obchodě služby Steam si momentálně není možné hru Batman: Arkham Knight ani zakoupit. Po jejím vydání se totiž spustila vlna takové kritiky, že hra spadla na Steamu na “záporné” hodnocení a červené palce s popisky “nejhorší port ever” a “moje grafika od AMD se rozbrečela a utekla do kouta” se sypou ještě teď.

AK_stazeni

A to více než oprávněně. Komu se totiž poštěstilo, že mu hra běží alespoň trochu stabilně a bez propadů fps, by si měl zajít vsadit sportku. Ostatní jsou totiž nejen limitováni vrchním stropem 30 snímků za vteřinu, ale také trpí propady fps, zamrzáním hry či dokonce jejími pády. Ale to nemluvíme jen o průměrných sestavách. I na high-endových počítačích s nejnovějšími drivery a talismany nejste v bezpečí a hra si dělá co chce, i když se třeba na obrazovce nic moc neděje.

Jelikož tohle bude vyžadovat pořádný day 1 patch, zastavil vydavatel Warner Bros prodej hry v obchodě služby Steam a dokonce vyzval lidi, aby využili funkce vrácení peněz. To je krok ne moc častý a značí, že se hrou je skutečně něco hodně v nepořádku a ani tvůrci, respektive vydavatel si s tím neví rady.

A kdo za to může? To se ještě neví jistě, ale pc port udělala externí firma Iron Galaxy Studios, která si tuhle kauzu za rámeček nedá. A to ani nemluvím o šéfovi marketingu ve WB, který na internetu hráče označil za uplakánky neschopné počkat pár dní na opravy. Ale jaksi si neuvědomil, že jsou dostupné údaje o něm…

recenze_ak

Takže tak, Arkham Knightovi se vyhněte mílovými oblouky, takhle zmršený port se jen tak nevidí, a zabere možná i týdny, než budou problémy alespoň částečně opraveny. Ale i poté hodně zvažte, zda dáte svoje peníze někomu, kdo vydá takto nedodělanou hru (vůbec ten trend opravných patchů den po vydání je špatný a měl by přestat) a ještě ke všemu na ní rejžuje pomocí desítek DLCček, kostýmků a já nevím čeho.

Screenshot z PC verze hry Akrham Knight
Ilustrační screenshot z PC verze hry Akrham Knight

7 komentářů u „Zpackaný port hry Batman: Arkham Knight na PC“

  1. Tak aspon na nieco bude steam refund dobry. Aspon sa budu snazit nevydavat az take nepodarky. Plny suhlas SC.

  2. Hmmmm……..Myslíš že tohle bylo ještě horší než pc port na Mortal Kombat X ?

  3. Arkham Origins nebyla hra od Rocksteady. Rocksteady vyvíjelo Asylum, City a nyní Knight.

Komentáře nejsou povoleny.