Dota 2 – Pr0vinky #7

provinky_banner_a1

Po dlouhé době je tu další díl pr0vinek, vaší pravidelné dávky emocí z kompetitivní scény Doty 2.

Rozpisy uzavřených kvalifikací na TI5
Americká kvalifikace na TI5: od 25.5. 19:00
Čínská kvalifikace na TI5: od 25.5. 4:00
Evropská kvalifikace na TI5: od 29.5. 12:00
Asijská kvalifikace na TI5: od 29.5. 4:00

 

 

Změny

1414426367577615
Určitě bychom v dnešních pr0vinkách neměli zapomenout na změny v předních českých týmech. ESuba a epidemic si totiž navzájem promíchaly sestavy. Z původní eSuby v týmu zůstává pouze wlad, který by doplněn hráči idef!x, MEGAKING1337, Tipek a ^Cechi.

V epidemic zůstala trojice craNich, Kure, Villik, která byla doplněna dvojicí exsubáků Mambos a sehny.

mouz

Team Tinker si našel sponzora. Vzala jej pod křídla německá organizace Mouz. Sestava Mouz: Black^, Bulba, Pieliedie, Qojqva a Wayto. I přes fakt, že v týmu jsou pouze dva zámořští hráči, si tým zahraje uzavřenou americkou kvalifikaci na The International.

 

Turnaje

Tento týden se také dohrála otevřená kvalifikace na vrchol dnešního roku, šampionát The International. Nejlepší týmy postoupily do uzavřené kvalifikace, kde nyní budou bojovat o jedno postupové místo. Z jednotlivých regionů postoupily tyto týmy:

Amerika – Unknown.xiu
China – Wings Gaming
Evropa – Yellow Submarine
SEA – Invasion eSports

Nutno dodat, že do americké kvalifikace se zapojil i tým Champions of Summer’s Rift, který byl pozván přímo do uzavřené kvalifikace, ale díky změnám v sestavě musel přenechat slot v uzavřené kvalifikaci týmu Wheel Whreck While Whistling. CoSR nakonec v otevřené kvalifikace neuspěl a prohrál v semifinále s Team Unknown. Na TI5 se tak nepodívá.

Secret
Team Secret se konečně dočkal svých dvou prvních vyhraných LAN turnajů. Sestava kolem bývalého kapitána Na´Vi Puppeyho si dokázala po vyhraném turnaj Red Bull Battle Grounds vybojovat první místo také v druhém americkém turnaji The Summit, který pořádají streameři ze studia BeyondTheSummit. Ve finále si Tajní poradili s týmem EG 3:1 a nutno podotknout, že se se jednalo opravdu o výborné hry.

Konečné výsledky The Summit 3
1. Team Secret
2. Evil Geniuses
3. Vici Gaming
4. LGD Gaming

Evropským sběratelem prvních míst je pro změnu Team Empire. Ten po vyhraném Starladderu přidal další prvenství, tentokrát z 5. sezóny Dota 2 Champions League, kde si ve finále jednoznačně poradil s týmem Vici Gaming 3:0.

Konečné výsledky Dota 2 Champions League – 5. sezóna
1. Team Empire
2. Vici Gaming
3. Burded United
4. Ninjas in Pyjamas
empire

 

Zajímavosti z redditu

Zábavné video 5 Reasons To pick 684

 

Time to mash some faces
yUIdJnO

 

Opravdové využití Moon Shardu
Moon Shards

 

Timber Cosplay (Tanakht)
Timber Cosplay

 

Zdroje:
www.reddit.com/r/dota2
www.joindota.com
www.gosugamers.net
www.esuba.eu