Black Mesa vyšla v “Předběžném přístupu”

black_mesa_banner

A ne, Xen v ní není. A čeština také ne. Ale zatímco to druhé bude brzy, to první ještě nějakou chvíli potrvá. A proto se tvůrci rozhodli vydělat chechtáky moderním způsobem, vydáním nehotové hry.

Black Mesa ve službě Steam

 

Jak jistě víte, v září roku 2012 po 8 letech ve vývoji vyšla modifikace Black Mesa: Source. Port jedné z nejlepších her všech dob do moderní verze enginu Source (ano, takový port udělalo Valve i oficiální a víme jak to dopadlo, že) tehdy vyšel bez poslední části hry, mimozemského světa Xen, ale i bez něj se jednalo o výtečnou hru. Na Xenu vývojáři stále pracují, ale teď nám alespoň předhodili další aktualizaci “zbytku” modu.

 

Tedy teď už samostatné hry Black Mesa, která se ode dneška prodává ve službě Steam za 20 euro v “Předběžném přístupu”. V této nejnovější verzi se kromě vylepšeného enginu (a tudíž i textur, modelů zbraní a dalších věcí) nachází hlavně multiplayerová složka hry. Tou nám chtějí tvůrci “zavřít hubu”, než dokončí Xen. Pokud ale jejich tempo bude stále stejně vražedně pomalé, mulťák nic nezachrání. Ale taky nic nezkazí. Další změnou jsou nově nahrané dialogy a přepracovaná AI nepřátel. To jsou vše vítané změny, ale jestli Vám stojí za 20 euro, musíte rozmyslet sami. Ještě dodám, že cena se už měnit nebude a i finální verze hry (pokud se jí někdo dožije) bude stát 20 evropských peněz.

A teď k tomu, co jsem nakousl na začátku. K češtině. Když vyšel v roce 2012 mod, společně s kolegy z oficiálního překladu Steamu jsme se pustili a úspěšně dokončili překlad celé Black Mesy. Ten od té doby, stejně jako žádná jiná oficiální lokalizace, nebyl přidán. Ohledně neoficiálního vydání překladu jsem byl zdženlivý, protože mi to připadalo více než krajně nefér, přece jen jsme pracovali na ofiko překladu. Jelikož se však tvůrci neměli (a podle všeho ještě nějakou chvíli mít nebudou) ani k přidání lokalizací do momentální verze Black Mesy, asi už končí veškerá legrace. Proto se co nejdříve pokusím/e vydat češtinu do hry skrze Workshop (po, doufám, dohodě s vývojáři), který BM podporuje, ale pokud to nepůjde, vydáme ji jinde. K tomu ale bude potřeba zjistit, zda nebyly nějak předělány samotné soubory s titulky, resp. jejich zakomponování do hry. To bychom potom byli asi v loji. Ale tak jako tak, čeština je hotová už několik let a mě už nebaví dál slušně čekat, takže vydání snad co nejdříve.

bms_screen_1

1 komentář u „Black Mesa vyšla v “Předběžném přístupu”“

Komentáře nejsou povoleny.