Valve zrušilo placené modifikace

gabe_santa

Stačilo pár dní a několik tisíc e-mailů, aby si Valve uvědomilo, že asi šláplo vedle. Nicméně tohle znamená jen konec placených modifikací pro Skyrim, kompletně tu myšlenku Valve asi nezahodilo, jak si povíme v článku.

+ O kauze placených modifikací:
Článek Steam Workshop – prodávání a kupování modifikací
Gaben se vyjádřil k prodávání modifikací

 

Ano, je to tak, dnes bylo oficiálně oznámeno zrušení prodávání modifikací. Pokud si někdo nějakou modifikaci do Skyrimu zakoupil, bude mu vrácena celá částka (jestli jen ve Steam penězích, tak to bude bžunda).

V oznámení Valve dále říká, že svým krokem chtělo podpořit tvůrce modů a nechat je se tvorbou modů třeba i živit. To ve hrách přímo od Valve funguje (ale v jiné formě), jak sami zaměstnanci podotýkají a dodávají, že svým hrám rozumí, ale zkusit tento experiment na několik let zavedené scéně hry Skyrim nebyl dobrý nápad.

Takže třikrát hurá, že Valve uposlechlo? Ne tak rychle, jedním dechem je v oznámení ještě dodáno, že Valve věří, že to nebyl nápad špatný jako celek a něco z toho by mohlo být užitečné. Proto bych byl stále na pozoru a svou víru v Gabea ještě nevracel do starých kolejí, přece jen celá tahle aféra ukázala tu ne moc pěknou stránku Gabea, který si myslí, že komunitu pohání peníze…

 

Oficiální oznámení

 

1 komentář u „Valve zrušilo placené modifikace“

Komentáře nejsou povoleny.