Dota 2 – Pr0vinky #5 a #6

provinky_banner_a1

Jelikož nám minulý týden pr0vinky nedopadly, přichází dnes speciál #5 a #6 dílu, který shrne poslední dva týdny událostí z progamingové scény.

 

 

Změny
1414426367577615

Na české scéně se stal “malý” zázrak. Organizace eSuba po několika letech vzala pod svá křídla opět Dota 2 tým. Ten se skládá z hráčů týmu Podkoní a žák. Sestava je Mambos, SeeQuick, wlad, sehny, Hssiss a manažer pája.

294px-Virtus_Pro

Tým Asus.polar, který se původně oddělil od organizace Virtus.Pro se nyní vrací. Nyní už hráči nebudou vystupovat pod jménem Virtus.Pro Polar, ale pouze Virtus.Pro.

Švédský tým 4 friends + Chrillee se konečně dočkal a našel si sponzora. Tím se stala švédská organizace Lemmondogs, pod kterou budou nyní hráči vystupovat.

Natus Vincere

To, že Natus Vincere mají problémy se sestavou, jsem již zmiňoval v minulých týdnech. Po odchodu Phobose, který se opět vrátil do Asus.polar, se na svou solo linku opět vrací funn1k a přichází starý známý artstyle, ktterý s týmem Na´Vi dokázal vyhrát první turnaj Interantional.

 

Turnaje
Po více než 2 letech se konečně podařilo týmu Empire přivézt si domů první místo ze zahraniční akce. Jednalo se o offline finále JoinDota MLG Pro League, kde si ve finále poradili s americkým celkem Evil Geniuses (2:1).

Portál Faceit, který je především známý díky hře Counter-Strike: Global Offensive, přichází s novu “inhause” ligou pro profesionální hráče. Hráči budou bojovat o 10 000 euro.

 

Zajímavosti z redditu
Jak by to asi vypadalo, kdybyste hráli za snipera v FPS modu:

 

Gyro simulátor 2015

 

Zdroje:
www.reddit.com/r/dota2
www.joindota.com
www.gosugamers.net
www.esuba.eu