esl_one_katowice_2015_2

Šampionát ESL One Katowice 2015

Je to tady, z potemnělých místností plných prázdných plechovek od energetických nápojů vylézají na světlo reflektrů ti nejlepší z nejlepších, aby se zůčastnili první velké události pro Counter-Strike: Global Offensive v roce 2015. Na stadionu Spodek v polských Katovicích se koná prestižní šampionát ESL One Katowice 2015. Soutěžit se bude o celkem 250 000 dolarů, o slávu a o srdce roztoužených fanynek. A Steampunks.cz bude při tom! Pojďme se tedy podívat, jaké týmy se proti sobě postaví a co šampionát znamená pro nás, obyčejné hráče.

 

Oficiální stránky šampionátu

 

OBSAH

 

 

Streamy

 

Watch live video from esl_csgo on www.twitch.tv

 

 

Vývoj a účastníci šampionátu

 

Šampionát ESL One Katowice 2015 je u konce, vítěznou trofej a 100 000 dolarů získal v napínavém finále švédský tým Fnatic.

Turnaje se zůčastnilo celkem 16 týmů, jedná se o 8 “Legend” a 8 “Vyzyvatelů”. Mezi legendy se řadí 8 nejlepších týmu ze šampionátu DreamHack Winter 2014 a jde o týmy fnatic, Ninjas in Pyjamas, HellRaisers, Natus Vincere, EnVyUs (tehdy ještě jako LDLC), Team SoloMid (tehdy jako členové Dignitas) a Virtus Pro. Mezi vyzyvatele se pak řadí vítězové offline kvalifikace na tento turnaj. Jedná se o 3DMAX, Cloud9 G2A, Counter Logic Gaming, Flipsid3 Tactics, Keyd Stars (dříve KaBuM.TD), LGB eSports, Titan a Vox Eminor. Všech 16 týmů pak bylo rozděleno do 4 skupin, ve kterých se utkal vždy první tým se čtvrtým a druhý se třetím. Následně se utkaly vítězné týmy.

 

Skupina A
1. tým – NaViLogoSmallNatus Vincere
2. tým – Fnaticlogo_stdfnatic
3. tým – VOXLogoSmallVox Eminor
4. tým – F3logo_stdFlipsid3 Tactics

 

Skupina B
1. tým – NVlogo_stdTeam EnVyUs
2. tým – PENTAlogo_stdPENTA sports
3. tým – LGBlogo_stdLGB eSports
4. tým – Titanlogo_stdTitan

 

Skupina C
1. tým – NiPlogo_stdNinjas in Pyjamas
2. tým – HRlogo_stdHellRaisers
3. tým – CLGlogo_stdCounter Logic Gaming
4. tým – KStarslogo_stdKeyd Stars

 

Skupina D
1. tým – VPlogo_stdVirtus Pro
2. tým – TSMlogo_stdTeam SoloMid
3. tým – C9logo_stdCloud9 G2A
4. tým – 3DMAXlogo_std3DMAX

Během prvního dne bylo po dvaceti zápasech typu “best of one”, tedy v zápase na jediné mapě, rozhodnuto o osmi postupujících týmech a o osmi týmech, pro které turnaj bohužel skončil. Do čtvrtfinále tak postoupily týmy Fnatic, Virtus.Pro, Penta Sports, Keyd Stars, EnVyUs, Natus Vincere, Ninjas in Pyjamas a Team SoloMid.

Čtvrtfinále 1
NVlogo_stdTeam EnVyUs
NaViLogoSmallNatus Vincere
Čtvrtfinále 2 Fnaticlogo_stdFnatic
PENTAlogo_stdPENTA Sports
Čtvrtfinále 3 VPlogo_stdVirtus Pro
KStarslogo_stdKeyd Stars
Čtvrtfinále 4 NiPlogo_stdNinjas in Pyjamas
TSMlogo_stdTeam SoloMid

Těchto osm týmů se pak ve čtyřech zápasech typu “nejlepší ze tří” střetlo během druhého a začátkem třetího dne. V prvním souboji mezi EnVyUs a Na’Vi po zprvu vyrovnaném zápase zvítězili EnVyUs jednoznačným triumfem ve třetím kole. Následně tým fnatic bez větších potíží zvítězil nad týmem PENTA Sports 2-0. V závěru druhého dne pak Vitus.Pro v prvním kole jednoznačně zvítězili nad Keyd Stars, druhé kolo však Keyd Stars překvapivě v prodloužení převrátili ve svůj prospěch, a tak muselo opět přijít na řadu třetí kolo. Tým Virtus Pro se však nenechal zaskočit a jednoznačným vítězstvím ve třetím kole si zajistil postup do semifinále. Začátkem třetího dne bylo zápasem mezi Ninjas in Pyjamas a Team SoloMid rozhodnuto o čtvrtém a posledním chybějícím účastníkovi semifinále. První kolo bez větších problémů získali NiP, to druhé však jednoznačně ovládli TSM a až po vyrovnaném třetím kole nakonec zvítězili Ninjas in Pyjamas.

Pak už následovalo semifinále, kde se proti sibě postavili FnaticLogoSmallFnatic s VPlogo_stdVirtus.Pro a NiPlogo_stdNinjas in Pyjamas proti NVlogo_stdTeam EnVyUs. Domácí Virtus Pro za značné podpory publika sice značně potrápili tým Fnatic, snaha týmu i početné řady fanoušků však přišla vniveč a Fnatic zvítězil 2-0. Taktéž Ninjas in Pyjamas zvítězili 2-0 a tým EnVyUs jim nečinil žádné velké potíže.

Vše pak vyvrcholilo čtvrtým dnem a ve velkém finále se proti sobě postavili dva víceméně švédské týmy NiPlogo_stdNinjas in Pyjamas a FnaticLogoSmallFnatic. V prvním kole těsně zvítězili fnatic 16-14, druhé kolo však vyhráli NiP 10-16, a tak muselo o posledním zápase turnaje rozhodnout kolo třetí. I to bylo velice napínavé a závěrečné těsné vítězství 16-13 pro sebe vydobyl tým Fnatic a potvrdil tak, že se jedná o nejlepší tým světa.

Komentář

 

První den Šampionátu ESL One Katowice 2015 (by Jà kΘkΘs)

Byl to nelítostný boj mezi šestnácti nejlepšími týmy, nicméně polovina z nich po dnešním dni může dlouze přemítat nad svými chybami a vymýšlet taktiku pro další šampionát.

Teď tedy k týmům, které z dnešního klání vzešly vítězně a zajistili si tak místo ve čtvrtfinále.

Skupina A Fnatic Fnaticlogo_std
Natus Vincere NaViLogoSmall
Skupina B TEAM ENVYUS NVlogo_std
PENTA Sports PENTAlogo_std
Skupina C Ninjas in Pyjamas NiPlogo_std
Keyd Stars KStarslogo_std
Skupina D Virtus Pro VPlogo_std
Team SoloMid TSMlogo_std

Zítra (pátek 13.3 2015) nás čekají první tři čtvrtfinálové zápasy, první od 13:00, druhý od 16:00 a třetí od 19:00. Zápasy budou probíhat stylem BO3 (nejlepší ze tří).

 

Druhý den Šampionátu ESL One Katowice 2015 (by Jà kΘkΘs)

Dnes jsme měli možnost vidět tři skvělé zápasy.

Jako první se od 13:00 utkaly týmy NaVi vs. Team EnVyUs. Po dlouhém a vyčerpávajícím souboji zvítězil Team EnVyUs.

Po šestnácté hodině se před publikem utkaly týmy Fnatic vs. Penta. Ač se členové týmu Penta snažili sebevíc, dnes jednoduše nebyl jejich den a Fnatic si celkem jednoduše zajistili postup do semifinále.

Třetí a dnes tedy poslední zápas začal po devatenácté hodině. Utkaly se v něm týmy Virtus Pro vs. Keyd Stars. Keyd Stars ale byly pro VP větší oříšek, než kdokoliv očekával a tak se rozhodovalo až na třetí mapě kde členové VP nenechali nic náhodě a celý zápas nekompromisně ovládli.

Zítra od 13:00 nás čeká poslední zápas čtvrtfinále a následovně oba zápasy semifinále postupně po šestnácté a devatenácté hodině.

Třetí den Šampionátu ESL One Katowice 2015 (by Jà kΘkΘs)

Dnešní den na cs:go scéně začal ve 13:00, kdy se odehrál poslední čtvrtfinálový zápas NiP vs. Team SoloMid. Byl to skvělý zápas a o tom, kdo postoupí do semifinálových bojů se rozhodovalo až v posledních kolech třetí mapy. Lepší byl tým NiP a jeho členové si mohli na chvíli odpočinout při sledování prvního semifinálového zápasu.

Ten se přibližně od půl páté odehrával mezi týmy Fnatic a domácím Virtus Pro. Domácí fanoušci si mohli vykřičet hlasivky ale VP se do finále nedostali.

Po vyřazení VP se na scénu vrátil tým NiP, tentokrát proti EnVyUs v druhém semifinálovém boji. Navzdory očekávání diváků tým NiP předvedl téměř bezchybnou hru a porazil tým EnVyUs 2:0 na mapy.

Známe tedy oba finalisty, tým Fnatic a tým Ninjas in Pajamas. Zítřejší finále začne ve 13:00, tak si nic neplánujte a sledujte s námi, kdo ovládne CS:GO Šampionát ESL One Katowice 2015.

 

Samolepky, suvenýry a odznaky

 

PickEmWStickers

Takto velký turnaj samozřejmě nesmí zůstat bez zmínky ve hře, a tak se opět setkáváme se samolepkami zůčastněných týmu a možnosti získat upomínkovou trofej. Tu si pak můžete “vystavit” a ostatní hráči ji uvidí v tabulce skóre vedle vaší přezdívky.

K jejímu získání v Pick’Em Challenge, tedy výzvě k výběru týmů potřebujete samolepku vámi vybraného týmu a trochu štěstí. Tu pak na tento tým jednoduše “vsadíte”, a pokud vámi zvolený tým vyhraje, dostanete body ke své trofeji. Podle počtu získaných bodů pak po skončení šampionátu dostanete jednu z trofejí – od bronzové přes stříbrnou až po zlatou. Samolepka vám samozřejmě zůstane a můžete s ní vybrat její tým několikrát.

Za každý správný tip v základní skupině získáte 4 body, vítězství vybraného týmu ve čtvrtfinále vám přinese 8 bodů a v semifinále 10 bodů. Správný výběr vítěze velkého finále je pak za 11 bodů. Kromě toho dostanete každý den šampionátu 1 bod jen za to, že hrajete a svoji znalost profesionální scény pak můžete porovnat s přáteli v žebříčku získaných bodů.

needlesandpins

Další věcí jsou pak unikátní skutečné odznaky, které si můžete koupit přímo ve Spodek aréně v Katovicích. Ke každému z nich pak dostanete klíč na odemčení stejného odznaku přímo ve hře. (jedná se o obdobu mince za operace nebo Pick’Em Challenge aj.)

souvenirpacks

A samozřejmě se také vrací balíčky suvenýrů. Jde o krabice unikátních verzí vybraných zbraní (každá má unikátní samolepku připomínající tento turnaj a také vlastní kvalitu). Tyto balíčky můžete náhodně dostat při sledování právě hraných zápasů buď přímo ve hře přes GOTV nebo při sledování oficiálních streamů přes Twitch, pokud máte svůj Twitch účet propojený se svým účtem na Steamu. Pokud jste si své účty ještě nepropojili, můžete tak učinit zde.


Závěrem

 

Šampionát je u konce a o vítězi bylo rozhodnuto. Stal se jím švédský tým Fnatic a upevnil tak snad svoji pozici jako současný nejlepší tým světa. Ninjas in Pyjamas, taktéž švédský tým s jediným Finem v sestavě, však týmu Fnatic šlapal na paty a těšíme se na další vývoj na profesionální scéně hry Counter-Strike: Global Offensive. Viděli jsme mnoho napínavých a vyrovnaných zápasů i souboje, které skončily jednoznačným vítězstvím jednoho z týmů. Byly prosázeny miliony ve skinech a samolepkách, oslavilo se mnoho vítězství a oplakalo mnoho proher.

Během turnaje se také hovořilo a pravděpodobně ještě dlouho bude o zbrani Tec-9. Během turnaje jsme Tec-9 viděli velmi často, a to v rukou velice schopných hráčů. Jedná se o zbraň, která v poměru cena/výkon nemá ve hře konkurenci a velké množství hráčů ji považuje za až příliš silnou. Obvykle to bývá právě nějaký velký turnaj, který ukáže chyby ve vyvážení zbraní a map ve hře a dá alespoň na chvíli věci do pohybu ve věčně spícím studiu společnosti Valve. Snad se tedy výkřiky hráčů dočkají odpovědi a vytouženého “nerfu” a terčem nenávisti se opět stane obávaná P90ka.

1 komentář u „Šampionát ESL One Katowice 2015“

Komentáře nejsou povoleny.