Dota 2 – Pr0vinky #2

provinky_banner_a1

Týden nám opět utekl jako voda a máme tu opět pr0vinky, Vaši dávku napětí a emocí z dotařské pro scény.

 

 

Turnaje

Co se týče turnajů, minulý týden byl spíše průměrný, nehrály se žádná velká finále, pouze kvalifikace nebo ligové zápasy. Jednotlivé výsledky z nich zde určitě nemusím zmiňovat, jelikož Dota 2 fanatici si je určitě zjistili.

Battle Grounds Dota 2, tak se jmenuje turnaj, který oznámil Red Bull. Red Bull v minulosti pořádal především turnaje pro StarCraft 2. Více informací dozvíte na komunitní stránce liquiddota.com.

starladers12
Určitě smutnou zprávou pro fanoušky Na´Vi bude jejich vyřazení z prestižní ligy StarLadder XII.

Třetím pozvaným týmem na německý turnaj ESL ONE se stává i přes nedávnou změnu sestavy tým Vici Gaming. Kteří jsou na čínské scéně stálé číslo jedna.

Další turnaj, který tento týden byl oznámen je DreamLeague, jehož finále se odehraje jako již klasicky na švédské LAN party DreamHack. Mělo by se hrát o prize pool 100 000 dolarů, který ovšem půjde zvýšit prodeji lístků a Přehledů z dota obchodu.
Herní systém Dream League Sezony 3

 

 

Změny

Na čínské scéně se uskutečnilo tento týden spotu změn za zmínku ovšem stojí dva nový hráči v organizaci EHOME.CN. Tentokrát příchozími jsou bývalí spoluhráči z týmu BigGods. Rotk a LaNm, oba po TI4 ukončili svojí herní kariér. Nyní jsou ovšem zpět.

To že SEA dota není mrtvá, nám ukázala minulý týden organizace EHOME, která pod svá křídla vzala hvězdný tým. Nyní se na scéně objevuje další tým, převážně tvořen ze známých Malajsijských hráčů jako Net, Ice. V tomto týdnu se k ním připojil YAMATEH a WinteR, kterého můžeme v poslední době znát spíše jako komentátora z kanálu BeyondTheSummit.

Na scénu se vrací dánský hráč MaNia, který se proslavil hlavně v týmu MyM tehdy ještě v Dotě 1. Nyní po roční pauze zkouší opět prorazit, tentokrát s týmem, který je plný dánských hráčů. V soupisce taky figuruje 13abyKnight, kterého můžeme znát ze StarCraftí scény.

 

Zdroje:
www.reddit.com/r/dota2
www.joindota.com
www.gosugamers.com