Dota 2 – Pr0vinky #1

provinky_banner_a1

K dotě 2 odjakživa patří i progamingová scéna, kterou se vám budeme snažit v týdenních novinkách přiblížit.

 

 

Turnaje
summit3

Během minulého týdne byl oznámen turnaj THE SUMMIT 3, což je už třetí pokračování úspěšných turnajů pořádané streamery z BeyondTheSummit. Základní prize pool by opět měl být 100 000$. Ovšem půjde navýšit pomocí dota 2 vstupenek a beden, které budou dostupné v dota obchodu.

To, že se 20 – 21. června v Frankfurtu bude pořádat již v pořadí třetí turnaj ze série ESL One, nikoho nezaskočí. Nyní byl oznámen v pořadí již druhý tým, který si nebude muset projít kvalifikací. Po Team Secret si pozvánku vysloužil i americký tým Evil Geniuses, který po vítězství v čínském DAC předvádí stabilní výkony.

 

 

Změny

Virtus.Pro propustil svůj tým, chtějí se soustředit na svůj druhý tým ASUS.polar, ze kterého odešel v tomto týdnu DKPhobos a MAG.

black

Po DAC, ve kterém americký tým EG ve finále porazil VG, vedla k vyhození německého carry hráče Blacka z čínského týmu. K této zprávě se vyjádřil iceiceice z VG, že problém byl v komunikaci mezi týmem a německým hráčem. Black si našel nyní nové působiště v Team Tinker, který nyní sídlí v Americe. VG si našlo jako náhradu hráče Hao, kterého můžeme znát z týmu NewBee.

Ukrajinský tým Na´Vi si po odchodu Funnika, našel náhradu. Nahradí ho Dkphobos, hráč který se na pro scénu dostal především díky jeho nynějšímu spoluhráči dendimu. Po přechodu phobose se rozhodl phobosův starý tým (ASUS.Polar) opustit i jeho spoluhráč MAG.

Od TI2 se čínskému gigantu Invictus Gaming nedaří, od prvního místa na ESL ONE 2014 v Německu prakticky neuhráli žádné první místo na velkém turnaji. Celá jejich soupiska si prošla řadou změn. Nyní se do týmu přidal legendární carry hráč BurNing, který působil v týmu BG, který na DAC uhrál čtvrté místo. Zbylí hráči jsou již staří známí 430, X!, Chuan a Faith, který se vrátil z LGD.

Tým Meepwn, který byl složen z velkých jmen, ohlásil svůj rozpad a vydržel tak po kupě pouhých 44 dní.

EHOME

Po neúspěšném působení čínské organizace EHOME v DAC se rozhodli hráči Mushi a Ohaiyo pro radikální změnu – opustit Čínu a pokusit se znovu založit tým v Malajsii. A tak sestavili nový tým, který si pod svoje křídla vzala opět organizace EHOME. Tým nyní bude vystupovat po jménem EHOME.MY

Na konci minulého týdne opustil švédskou organizaci Ninja in Pyjamas hráč Apemother, který byl nahrazen rovněž švédským hráčem Limmp.

 

 

Zdroje:
www.reddit.com/r/dota2
www.joindota.com
www.gosugamers.com